کاربرد بست در مشاغل مختلف

بست لوله برای لوله کشی

متداول‌ترین و رایج‌ترین بست ها، بست لوله است که برای نگهداری قطرهای مختلف لوله و ایمن نگه داشتن آنها در حوزه‌های کاری و خانگی استفاده می‌شوند.

بست لوله برای زهکشی

این نوع بست ها که با نام‌های دیگری مانند بست براکتی و یا غلافی شناخته شده‌اند در کانال‌های فاضلابی و در جمع‌آوری آب باران، بخشی از لوله کشی به حساب می‌آیند. در این گونه مشاغل برای استفاده از بست ها باید اطلاعات دقیقی از لوله داشت زیرا برای نگهداری آنها باید بست و لوله با همدیگر هماهنگ باشند. مانند قطر لوله و قطر و شکل بست مورد نظر (مانند بست تک پیچ و بست دو پیچ).

بست لوله برای کاربردهای چوبی

نوع دیگری از بست ها وجود دارند که برای اتصالات چوبی به کار می‌روند و از لحاظ ظاهری به شکل گیره پلاستیک هستند که شکل نسبتا ساده¬ای داشته و به راحتی می‌تواند برای اتصال تنظیم شوند. این نوع بست ها برای متصل کردن تخته‌های چوبی و برای محکم نگه داشتن آنها در قسمت لبه چوب بسته می‌شوند. اگر شما در زمینه چوب مشغول به کارید و به اتصالات بست نیاز دارید، برای اینکه بتوانید بستی مناسب با وسایل خود انتخاب کنید باید نکاتی را در نظر گرفته باشید مانند؛ قطر لوله یا چوب یا وسایل دیگر، سبک آن، مواد به کار رفته در بست. اگر به این موارد دقت نشود بست ها به درستی موجب محکم نگه داشتن اتصالات نخواهند شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *